Ez az év alapos változásokat hozott talán a te életedben is. A járvány megmutatta, mennyire gyorsan megváltozhatnak körülöttünk a dolgok. Szinte egyik napról a másikra másképp kell dolgoznunk, másképp kell nevelni a gyermekünket, másképp kell boltba járni, másképp kell tartani a kapcsolatot szeretteinkkel, barátainkkal. Hogy ezekhez a gyors, hirtelen, meglepő helyzetekhez, amelyeket az élet produkál, hogyan viszonyulj, mit kezdj velük, ahhoz szeretnénk a BÁTORSÁG HETE keretében segítséget, kapaszkodókat, válaszokat adni!
Bátorság! Ne félj szembenézni önmagaddal, problémáiddal!
Bátorság! Ne félj változtatni a baráti-, családi-, párkapcsolatodon!
Bátorság! Ne félj, ha fordulópontokhoz érkeztél, kríziseket élsz meg, veszteségek érnek!
Bátorság! Ne félj életmódot váltani, új utakat keresni az egészséged megőrzése tekintetében!
Bátorság! Ne félj a jövőtől, a bizonytalanságtól! Ne félj álmodozni, tervezni, újratervezni, ha szükséges!
Várlak szeretettel a Bátorság Hetén,
Vereb István
az Életutak alapítója
A Bátorság Hete Programcsomag ára: 11.000 Ft Tartalmazza mind a 24 előadás videó-anyagát, amelyet 2021. április 30-ig bármennyiszer megtekinthetsz. |
Amiről szó lesz az interjúban:
Mi a következménye a stressznek (pl. amit a járvány, karantén, munkahely elvesztése, nem találkozhatsz a barátaiddal) kihoz belőlünk?
Mit hozhatnak ki belőlünk? Mit kezdjünk a stresszel, hiszen az élet minden területén ott van? Hogyan kezeljük a stresszes helyzeteket?
Hogyan segíthet az önismeret ilyen helyzetekben?
Ha úgy érzed, kicsúszott a talaj a lábad alól, hogyan találhatsz ismét magadra? Hogyan lehet a belső békét megtalálni, hogy csökkenjen a stresszes állapot?
Nagy Zsolt, önismereti tréner, pszichodramatista, coach
Közel 30 éve foglalkozom önismeret fejlesztéssel, pszichológiával és keleti filozófiával. Gondolkodásomban a nyugati pszichológia és a keleti filozófia integrált, egymást kiegészítő használatában hiszek. Minden ember egyedi, minden élethelyzet különböző, ezért minél több irányból, minél több módon tekintünk rá, annál nagyobb az esélyünk, hogy megtaláljuk a helyes utat. Számomra fontos a hitelesség és a tiszta kommunikáció. A sikeres önismereti munka jövőbe tekintő, megoldás orientált a készségek és kompetenciák fejlesztésére építő együttműködés.
Hiszek benned, hogy tudsz változtatni. Elfogadlak és tudom, hogy képes vagy elérni a célodat. Közös munkával felfedezheted és félelem nélkül megélheted a vágyaidat. Minden eszközömmel segítelek.
Amiről szó lesz az interjúban:
Hogyan tudom meg, mi az utam? Mi az életem értelme? Merre kell mennem?
Honnan tudom, hogy mi az, ami engem valóban éltet, amiben jól érzem magam, ami nekem való? Mikor tud az élet növekedni bennem?
Hogyan hozhatok jó döntéseket? Mikor lépjek és milyen irányba? Mit jelent megérintődni?
Mustó Péter 1953-ban lépett be a jezsuita rendbe. A figyelme a jóléti társadalom sérültjei felé fordult. Dél-Amerikában, Bogota szegénynegyedeiben is dolgozott. Most meditációs lelkigyakorlatokat tart. Imádkozni tanít.
Amiről szó lesz az interjúban:
Hogyan tudjuk meglátni és felismerni az élet által kínált megannyi lehetőséget?
Hogyan lehet felülemelkedni azon, ami lehúz (kritika, panaszkodás), hogy ne bénítsanak meg?
Hogyan lehet felismerni a saját értékeinket? Hogyan értékeljük önmagunkat?
Hogyan válhatunk magabiztosabbakká, hogy azt érezd, meg tudod csinálni, el tudsz indulni és célba is érsz?
Váróczi Aranka vagyok, coach, viselkedéselemzési szakértő.
Magánszemélyeknek, vállalkozóknak és cégeknek segítsek megtalálni azt az új fókuszt, ami hozzásegíti őket a saját út megtalálásához, a nagyobb elégedettséghez, a jobb eredményekhez, és a kiteljesedett élethez. Keresztény szemléletem, identitásom és értékrendem utat nyit mindazok számára is, akik válaszokat keresnek hitéleti kérdésekben.
Coachként, olyan életutakon vagyok útitárs, amelyek elfáradtak, megrekedtek, zsákutcába futottak vagy tévútra kanyarodtak. Hiszem, hogy soha nem késő megállni, dönteni és változtatni, megtalálni a célt és elindulni az úton. A saját úton.
Itt többet megtudsz rólam »
Amiről szó lesz az interjúban:
Miért van annyi problémánk az önbizalommal?
Mi is az önbizalom, önbecsülés, önértékelés?
Miért fontos ezekkel foglalkozni?
Az önismeretünket hogyan tudjuk kamatoztatni az életünkben?
Hogyan viszonyuljon egymáshoz a gyermeki és a felnőtt énünk?
Milyen gyakorlatok segítenek a jobb önismerethez?
Mátrai Vanda, coach, önismereti tréner, zarándok
A 2010 őszén megjelent Álomkatalógus című önfejlesztő regényével, és önismereti tréningjeivel, elvonulásaival abban segít másokat, hogy felszámolhassák gátjaikat, függetleníteni tudják magukat a környezet hatásaitól, és képesek legyenek saját életüket kiteljesíteni. Hogy ne a régi, gyerekkorban belénk ivódott beidegződések, félelmek és szokások irányítsanak bennünket, hanem szabadon tudjuk meghozni döntéseinket.
Hisz abban, hogy a belső-gyermekünkhöz való kapcsolódással képesek vagyunk végigmenni egy gyógyító, harmonizáló folyamaton, amely során fokról-fokra ráébredünk belső erőnkre, a bennünk rejlő biztonságra, és a szeretetre.
Coachként, személyes beszélgetésekkel, egyénileg is segíti azokat, akik hatékony megoldásokat keresnek életük egy bizonyos szakaszában, jól megfogalmazható célok elérése érdekében, vagy épp azért, mert céltalannak érzik az életüket. Tapasztalataival segíti a hozzá fordulókat, hogy életüket kibontva, közelebb kerüljenek a bennük élő teljességhez.
Többet megtudhatsz Vandáról itt:
weboldala, facebook, könyve, előadások-YouTube csatorna
Amiről szó lesz az interjúban:
Hogyan nézzünk szembe önmagaddal! Ez ciki, nem divatos?
Ismerjük vagy becsapjuk önmagunkat?
Mit jelent boldognak, elégedettnek lenni? Mi az, ami segíti a hatékonyságodat, boldogulásodat, eredményességedet, sikerességedet mind a munkádban, mind a magánéletedben?
Vajon mi a belső hajtóerőd és mi lehet a gátja a lehetőségeidnek?
Mire lehetsz büszke?
Mikor merjük vállalni önmagunkat és mikor nem?
Dara Péter – A legjobbat hozom ki belőled!
Olyan dolgokat mutatok meg benned és az életedben, amelyek segíti a hatékonyságodat, boldogulásodat, eredményességedet, sikerességedet mind a munkádban, mind a magánéletedben.
Megmutatom például a tehetségeidet, képességeidet, belső hajtóerőidet, gátjaidat, önazonos viselkedésed titkát és a lehetőségeidet.
Van, akinek csak megmutatom, s van, akinek megtanítom tudatosan használni önmagát, hogy a lehető legjobbat tudja kihozni magából.
Hogy miért teszem?
Azért, mert azt tapasztaltam, hogy ha valaki jól van, a helyén van, sikerei vannak, elégedett, boldog, akkor nem jut eszébe másoknak ártani, másoknak kárt okozni. S minél több olyan ember van, akik jól érzik magukat, akik kihozzák magukból a lehető legjobbat, annál jobb a világ.
Mustó Péter interjú-előzetes:
Váróczi Aranka interjú-előzetes:
Mátrai Vanda interjú-előzetes:
Nagy Zsolt interjú-előzetes:
Amiről szó lesz az interjúban:
A mindennapi életünk tele van kisebb-nagyobb nézeteltérésekkel, konfliktusokkal. Legyen ez a családban, munkahelyen, buszon, boltban. Ezek a konfliktusok mérgezik szép lassan a kapcsolatainkat.
Hogyan lehet elsajátítani, az életünk részévé tenni az asszertív kommunikációt?
Hogyan kommunikáljunk, mit tehetünk mi azért, hogy az ellentétek, nézeteltérések megszűnjenek másokkal?
Mit tehetünk akkor, ha minden jószándékunk ellenére a másik ember továbbra is ellenséget lát bennünk?
Pintér Tamás vagyok, tréner, fejlesztő, könyvszerző.
Az utóbbi tíz évben sok száz kommunikációs, konfliktuskezelés, asszertivitás tréninget tartottam több ezer vezetőnek, alkalmazottnak, szülőnek, párnak, oktatónak, önfejlesztőnek, és működtem közre abban, hogy a tréningek résztvevői jobb vezetők, jobb előadók, jobb konfliktuskezelők, jobb problémamegoldók legyenek, könnyebben szót értsenek másokkal és önmagukkal, illetve eredményesebben kezeljék konfliktusaikat, nehéz helyzeteiket, idejüket, életüket.
Számomra óriási inspirációt jelent a tréningjeim résztvevőitől kapott sok-sok pozitív visszajelzés, amelyek megerősítenek abban, hogy szükség van az élményeken és a saját tapasztalatszerzésen alapuló, praktikus ismereteket közvetítő és egyben szórakoztató tréningekre, előadásokra.
Amiről szó lesz az interjúban:
Van olyan, amikor stagnál egy kapcsolat? Mi az, amitől hanyatlásnak indulhat egy kapcsolat és mitől fejlődik? Milyen jelek utalhatnak a hanyatlásra?
Mit tehetnek a felek azért, hogy elkerüljék a hanyatlást, illetve mit tehetnek a fejlődésért?
Mitől lesz válságálló egy kapcsolat?
Milyen hatással volt a járvány a párkapcsolatokra? Milyen pozitívumokat, illetve negatívumokat hozott ki az emberekből?
Dr. Mihalec Gábor, párterapeuta, nemzetközi előadó és tréner, valamint számos párkapcsolati sikerkönyv szerzője.
Évente 100-150 előadást tart itthon és világszerte (ha éppen nincs koronavírus) és párok tízezreinek segített már magasabb szintre emelni a párkapcsolatát. Munkásságáért a Kopp Máriáról és férjéről elnevezett „Kopp-Skrabski díjjal” tüntették ki, ami az egyik legmagasabb szakmai elismerésnek számít az ő szakterületén. Több mint 25 éve él boldog házasságban Dórival, két gyermekük van (Viktor és Boglárka).
Amiről szó lesz az interjúban:
Mi a szerepe az érzelmi intelligenciának a szülő-gyermek kapcsolatokban a nehéz, küzdelmekkel teli időszakban?
Milyen legyen a kapcsolatom a gyermekeimmel az egyes életszakaszokban? Pl. Kisgyermekkorban, serdülőkorban, egyetemista korban, családosként. Hogyan fejleszthetem az érzelmi intelligenciát a gyermekeimnél?
Uzsalyné Dr. Pécsi Rita vagyok, neveléskutató, az Apor Vilmos Főiskola docense
“A nevelés az Élet szolgálata” – ezt vallom, ennek módjait kutatom, keresem feleségként az önnevelésben, anyaként, tanárként és pedagógiai kutatóként is.
Neveléskutatóként a személyiség hatékony fejlesztése, az érzelmi intelligencia humán tőkévé alakítása érdekel. Legjobban tehát az, hogy hogyan tanítsunk-neveljünk úgy, hogy ne csupán ismereteket, hanem életet alakító tudást és tapasztalatot adjunk át. Ezért tanultam és tanítottam zenét, retorikát, pedagógiai pszichológiát, stratégiai és projekt-menedzsmentet, üzleti kommunikációt, általános és szakdidaktikát, nevelés- és módszertant is, és hasonlóképpen nevelési, önnevelési, életvezetési témájú előadásokkal járjuk férjemmel az országot.
Az oktatás szinte minden szintjén dolgoztam; óvodát, iskolát alapítottam és vezettem; egyetemen általános módszertant oktattam leendő tanároknak; tankönyvet, taneszközöket írtunk édesapámmal; művészetpedagógiából doktoráltam.
Ezt a pedagógiát tanítottam a Debreceni Tudományegyetemen, a Károli Gáspár Református Egyetememen, a Széchenyi Egyetemen, és jelenleg az Apor Vilmos Katolikus Főiskola docenseként.
Amiről szó lesz az interjúban:
Hogyan álljunk hozzá a konfliktusainkhoz a családban és a kapcsolatainkban?
Hogyan és miért alakul ki a harag, a sértődés a lelkünkben? Miért sértődünk meg olyan könnyen és miért bocsátunk meg olyan nehezen?
Miért szükséges elengedni a sérelmeket? Mit is jelent valójában a megbocsátás? (Gyakran mondják, hogy megbocsátok, de nem felejtek). Hogyan gyakorolhatjuk a bocsánatkérést?
Milyen testi vonatkozásai vannak a haragnak, a sérelmeknek? Mit tehetünk azért, hogy kevesebb legyen a sértődésre alkalmas konfliktus a kapcsolatainkban?
Dr. Gőgh Edit, neurológus, pszichiáter főorvos vagyok.
Jelenleg Kunszentmártonban, a PSYCHO-NATURA Orvosi Rendelőben dolgozom.
Több évtizedes praxisom során megtapasztaltam és meggyőződtem arról, hogy a betegségek nem tanulják meg a tankönyveket, valamint azt is, hogy a betegségek nagy része lelki eredetű, és sokszor a helytelen önismeretből, sebzett kapcsolatainkból származnak.
Fő profilom a pszichoszomatikus betegségek gyógykezelése, a „Lélektől – Lélekig” ható személyes lelki-vezetés, lelki kísérés.
Orvosi munkám mellett az ország számtalan területén (könyvtárakban, művelődési házakban, templomokban) rendszeresen tartok előadásokat a mindenkit mélyen érintő egyetemes emberi érzésekről, állapotokról, élethelyzetekről.
Minden ember egyszeri és megismételhetetlen csoda. Akit tisztelni és szeretni kell. Ezért mottóm „Meghallgatlak, megértelek, elfogadlak – tehát szeretlek!”
Amiről szó lesz az interjúban:
Az elköteleződés érték? Nehéz elköteleződni, hosszú távon kötődni valakihez? Tényleg „könnyebb” az együttélés vagy a szingliség? Személyesen hogyan élték meg az elköteleződést a házasságukban?
Melyek azok a tényezők, amelyek manapság a házasság ellen vannak? Lehet értéknek tekinteni a házasságot?
Mit lehet tenni azért, hogy bármilyen körülmények között is kitartsanak egymás mellett
a házasfelek?
Krúdy Tamás és Zsófia vagyunk, a párKatt.hu katolikus házastárskereső alapítói.
Azért hoztuk létre a honlapot, mert megtapasztaltuk, hogy micsoda nagy ajándéka a Jóistennek a házasság. Ez nem volt mindig ilyen egyértelmű számunkra sem, keményen megdolgoztunk érte az elmúlt 24 évben, de azt kell, hogy mondjuk, megérte, minden küzdelmével és nehézségével együtt. Ennek a tapasztalatát szeretnénk megosztani.
Pintér Tamás interjú-előzetes:
Pécsi Rita interjú-előzetes:
Amiről szó lesz az interjúban:
Hogyan maradjunk kiegyensúlyozottak a nehéz körülmények, változások, nem várt fordulópontok, krízisek idején?
Hogyan tudjuk elkerülni a depressziót, az önvádat vagy mások hibáztatását?
Hogyan maradhatok önmagam és mások számára is hiteles?
Tapolyai Emőke, klinikai szakpszichológus, felsővezetői coach
Tapolyai Emőke sokoldalú, Magyarországon, Európában és az Egyesült Államokban egyaránt publikáló, elismert szakember. Klinikai és Pasztorál pszichológia diplomáját az Ashland University-n szerezte és több, mint 20 éve támogatja a hozzá fordulókat pszichologusként, szexuálpszichologusként és felsővezetői coach-ként egyaránt. Emőke védjegye, hogy nemcsak szakemberként van jelen egyéni ülésein, előadásain, hanem legalább ugyanannyira emberként is.
A szakma iránti szenvedélye és alázata, keresztény hite és bevállalóssága teszi igazán hitelessé és közkedvelté írásait, előadásait.
Amiről szó lesz az interjúban:
Az élethez hozzátartozik nem csak a gyarapodás, hanem a veszteség is. Melyek a legjelentősebb veszteségeink? Pl.: válás, hozzátartozó halála, munkahely elvesztés. Végigelemezzük mindhárom esetet. Hogyan viszonyuljunk hozzá? Hogyan dolgozzuk fel? Hogyan lehet újrakezdeni, reményt találni?
Miért olyan fontos a közösségek szerepe (akár gyászolóknál általában, akár ezen belül speciális csoportokban pl, gyerekek, özvegyek, sérült gyereket nevelő szülők, időseket gondozók stb)?
Kánya Kinga, gyászkísérő, közösségfejlesztő, tréner
Napfogyatkozás Egyesület elnöke
Napfogyatkozás Egyesület keretében 2014 óta gyászcsoportokat vezetek, és egyéni gyászkísérést végzek, egészségügyi, oktatási, szociális szakembereknek, vállalati területen tartok képzéseket a gyászról, a gyászolók támogatásáról és a veszteségekről.
A veszteségeket kudarcként megélő és a gyászt hárító kultúránkban nagyon nehéz a támogató és a szükségleteket figyelembe vevő közösséget, kapcsolatokat megtalálni. Minden helyzet és gyász egyéni, ugyanakkor ha tudunk beszélni a veszteségekről, akkor új minőségű kapcsolódás jöhet létre egymással, önmagunkkal, és képesek leszünk megtartó közösségeket kialakítani a munkahelyen, családban, baráti kapcsolatokban.
A veszteségeken keresztül mindenki másképp kapcsolódik az élethez is, olyan bölcsességgel és mélységgel, amit korábban nem tapasztalt. Amikor ez bekövetkezik, az nagyon felemelő a gyászolónak és a kísérőnek egyaránt. Ez olyan erőforrás, amelyet ebben az évben különösen érdemes felismerni, hiszen a kollektív tapasztalatunk a korábbiakhoz képest ismeretlen helyzeteken segíthet át.
Amiről szó lesz az interjúban:
Általában igen sikerorientáltak vagyunk. Szeretjük, ha sikerülnek a dolgaink. De mi történik, ha nem sikerült a vizsga. A kiszemelt lány másik fiút választott. Azt mondta a zenetanár, belőlem sosem lesz zongorista. Igyekeztem, de mégis elküldtek a munkahelyről, mert nem voltam elég jó, stb.
Olyan nagy tragédia, ha valami nem sikerül? Mi is a kudarc valójában? Mi történik velünk, a bensőnkben, amikor valamit kudarcként élünk meg? Hogyan kapcsolódik össze a kudarc és a szorongás? Mi jellemzi őket?
Hogyan kezelhetjük a kudarcainkat, szorongásainkat? Milyen megoldásokat, gyakorlatokat javasol?
Kiss Henriett vagyok, az AutoNŐmia c. könyv szerzője, valamint nemzetközi Mentor és Coach.
Személyiségfejlesztéssel, vezetőfejlesztéssel, valamint az ezzel kapcsolatos önismereti képzésekkel foglalkozom. Szolgáltatásaim között szerepelnek az egyéni konzultációk, de felnőtt képzéseket és komplett egyéni tréningeket is tartok.
Munkám során több módszert is alkalmazok, melyek közös nevezője a megoldás-orientáltság, a mérhető eredmények, és a folyamatok, melyek során konkrét kérdésekre konkrét válaszok születnek.
Annak érdemes engem választania, aki valóban szeretne megoldást találni élete bizonyos helyzeteire, és ezért hajlandó időt, energiát fektetni önmagába. Minden olyan eszközt, módszert, amit alkalmazok a munkám során, kipróbáltam, és csodás eredményeket értem el velük. Ebből kettő teljesen egyedi, saját fejlesztésű módszerem. Elsősorban 25-50 év közötti hölgyekkel, urakkal dolgozom.
Érdemes felkeresni a weboldalam, ahol minden fontos információt megtalálnak arról, hogyan, kikkel, és milyen eszközöket használva dolgozom együtt.
Amiről szó lesz az interjúban:
Hogyan viszonyuljak a fájdalomhoz, a testi-lelki szenvedéshez?
Mi történik, amikor találkozunk a szenvedéssel (főként, ha a magunk esetében)? Hogyan reagálunk, tagadjuk? El akarjuk tussolni? Mást hibáztatunk?
Mit tehetünk? Elszenvedjük a fájdalmat? Beletörődünk vagy van más lehetőségünk is?
Különösen nehéz, amikor ártatlan életek, gyermekek szenvedésével találkozunk (háború, baleset, rák). Ilyenkor azt mondjuk: értelmetlen a szenvedés. Miért történik ez velünk? Valóban értelmetlen? Mit lehet ilyenkor mondani?
Dr. Laurinyecz Mihály, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem morálteológiai tanszék vezetője
Született Kondoroson 1963-ban. Középiskolai tanulmányait a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban végezte, majd érettségi után jelentkezett a Szeged-Csanádi Egyházmegyébe. Teológiai tanulmányait Budapesten végezte másfél év sorkatonai szolgálat után. 1988-ban szentelték pappá, majd tanulmányait Rómában folytatta erkölcsteológiai szakképzés keretében.
Idén 22 év teológiai oktatói háttérrel és bő harminc esztendős lelkipásztori háttérrel végzi munkáját a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán az erkölcsteológia tanszék vezetője, oktatójaként.
Amiről szó lesz az interjúban:
Általában addig minden rendben, amíg az elképzelésünk szerint megy az életünk.
Mi történik akkor, ha valahol elakadunk? Pl.: Nem vesznek fel az egyetemre… vagy máshová veszenek fel … Nem kapom meg azt az állást, amire számítottam… A párkapcsolatban holtpontra jutottunk … Úgy tűnik, a mostani munkámban nem tudok már kiteljesedni … Hogyan menthetném meg a kapcsolatomat a gyerekemmel, aki eltávolodott tőlem? Egy adott helyzetben mennyire ragaszkodjam az általam helyesnek vélt irányhoz? Stb.
Hogyan álljunk az elakadásainkhoz, útkeresésünkhöz? Mi az, amire ilyen helyzetekben nagyon figyelni kell? Milyen megoldások lehetségesek? Hogyan legyünk a „MÉGIS MEGCSINÁLOM” emberei?
Kolozsi Mariann vagyok, a Hozd ki magadból a legjobb éned! című könyv szerzője, nőiesség mentor, business coach és a Kolozsi Mariann Tréning Központ alapítója.
2013 óta segítem a hozzám fordulókat, hogy boldogabban és sikeresebben élhessék az életüket.
Akár magánemberként, vállalkozóként vagy vezetőként keres fel valaki, mindig komplex fejlesztést végzünk. Nemcsak a probléma megoldásában segítek, hanem a folyamat közben mélyül az önismeret, színesedik a személyiség és nagyobb lesz a rálátása az ügyfélnek önmagára, a kapcsolataira, a helyzetére.
Hiszem, hogy minden ember képes arra, hogy kihozza magából a legjobbat, csak meg kell találni ennek a legjobb módját és elsajátítani hozzá a szükséges tudást. Nincs két egyforma ember, éppen ezért hiszem, hogy nem csak más példájából lehet igazán tanulni, hanem a saját életünkből, tapasztalatainkból is. Küldetésem, hogy segítsek Neked megtenni az első lépést, továbblépni az elakadásodból, megtalálni az erőforrásaid, az erősségeid és így kihozni magadból a legjobb éned!
Szeretettel várlak az előadáson, addig is érdemes megnézned a díjmentes fejlődési lehetőségeket az oldalamon.
Kiss Henriett interjú-előzetes:
Tapolyai Emőke interjú-előzetes:
Dr. Laurinyecz Mihály előzetes:
Amiről szó lesz az interjúban:
Zsuzsi beszél a szívműtétéről, a 9 újraélesztés „élményéről”, és mindarról, amit ezen viszontagságok által kapott „ajándékba” az élettől.
Egészen személyes módon vall a hitéről, a kitartásáról, a lehetetlen nemlétezéséről, egy olyan életről, ami a mínuszból indult.
Zsuzsi elmondja, hogyan tekintett a betegségére, a megpróbáltatásokra. Mit jelentett számára a sport, a futás. Hogyan merített belőle erőt? Milyen tanulságai lettek számodra az eddigi életének?
Sallai Zsuzsanna vagyok, egykori restaurátor, festő, ma pedig ultrafutó, 4 gyermek édesanyja, hamarosan nagymama, a Pomázi Futó Bajnokok SE elnöke, megálmodója, alapítója.
A Visszadobtak könyv (itt tudod megrendelni) és blog írója vagyok. Egy ember. Egy szívműtét és 9 újraélesztés élményével és az általuk kapott „ajándékkal”, amit leírhattam.
A könyv nem a futásról szól, se nem a halál közeli pillanatokról. Szól a hitről, a kitartásról, a lehetetlen nemlétezéséről. Szól egy olyan életről, ami a mínuszból indult.
Ajánlom mindenkinek, akinek az útkeresésben kell egy „pofon”, hogy megtalálja maga számára az irányt!
Amiről szó lesz az interjúban:
Egyre több a nem természetes étel. Minden tele van mesterséges anyagokkal. Hogyan étkezzünk egészségesen?
Mit jelent a tudatos táplálkozás? Mi az, hogy környezettudatos étkezés?
Milyen tévhitek vannak a táplálkozást illetően? (pl. Thaiföldi magok, moszat vitamintartalma…)
Hogyan lehet gyógyítani nem a gyógyszerekkel, hanem a táplálkozáson keresztül?
Szabó Adrienn vagyok, dietetikus.
Jelenleg a Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinikáján dolgozom, emellett magánrendelőben is foglalkozom betegekkel. Az elmúlt időszak újdonsága, hogy megjelent első könyvem, a Magyar Superfood, melyben a saját és földünk egészségét támogató, fenntartható táplálkozásról írok saját receptjeimen keresztül. Szakmai célom, hogy megmutassam, csodaszerek, csodadiéták és drága alapanyagok nélkül (is) lehet megfelelően kialakítani saját és szeretteink táplálkozását, melynek szerepe van a hosszú, egészséges életben.
Kecskemétinek vallom magam, habár 12 éves korom óta Budapesten élek.
Cserkészként több mint 10 évig fő hobbim a természetjárás volt. Az utóbbi években pedig a Szentjánosbogár közösségnek vagyok aktív ragja.
Amiről szó lesz az interjúban:
Miért vállalkoztál a Camino-ra (kétszer is)? Mi indított arra, hogy ezen az úton végigmenj?
Miért pont ezt a formát (a túrázást) választottad?
Milyen hozadéka, tanulsága lett számodra ennek az útnak?
Miben változott az életed, a kapcsolataid?
Mit javasolsz annak, aki esetleg gondolkodik hasonló próbatételen?
Kreutz Zsolt, kommunikációs tréner
A kommunikáció mindig is nagyon fontos része volt az életemnek.
Gyermekkoromban mintha az egész világ azt akarta volna, hogy „fogjam be!”. Folyamatosan ilyen helyzetekben találtam magam. És ugyan kalandos út vezetett addig, hogy kommunikációs tréner lettem, mégis hiszek abban, hogy ez egy gyönyörűen megkomponált terv része volt, hogy egyrészt hivatásom részeként is elmondhassam, amit gondolok, illetve mindezt megtaníthassam azoknak, akiknek gondjuk van vele.
Az élet minden területén a hibás kommunikáció, illetve az elfojtott kommunikáció okozza a problémáinkat, ezért ha valaki elsajátítja a szabályait, és vállalja az út során történő változásokat, akkor csodálatossá és izgalmassá válik az élete.
Amiről szó lesz az interjúban:
Miért hízunk olyan könnyen? Tényleg sokat eszünk vagy „nem jó” ételeket eszünk?
Mi a következménye az elhízásnak? Milyen betegségeket okoz?
Hogyan érdemes nekikezdeni a fogyásnak? Milyen szempontokat vegyünk figyelembe?
Mi az Ön táplálkozási szemlélete, módszere, ami a gyakorlatban is eredményeket hoz?
Dr. Dabóczi Andrea, táplálkozásterápiás orvos, fogyásszakértő
dr. Dabóczi Andrea 5 éves belgyógyászati és 8 éves étrendi terápiás tapasztalattal rendelkezik. A „Tartós Fogyás Orvossal” program megalkotója és vezetője. E programban – egyedülállóan Magyarországon – csoportos elméleti és gyakorlati (főzési) oktatásban részesíti a túlsúllyal és egyéb krónikus betegségekkel küzdők gyógyulását.
Amiről szó lesz az interjúban:
Hogyan kerültél kapcsolatba a tánccal?
Miért jó táncolni, mire jó a tánc, mit ad az embernek?
Hogyan és mit gyógyíthat a zene és a tánc – a testet és a lelket is?
Milyen korosztálynak ajánlott a tánc? Milyen készségeket fejleszt a gyermekeknél (de a felnőtteknél is) a tánc?
Hogyan érdemes hozzákezdeni?
Vidovenyecz Andrea tánctanár, koreográfus és alternatív mozgásterapeuta vagyok.
1983 óta foglalkozom a tánccal, 1995 óta tanítom. A tánc olyan önkifejező eszköz, melyet nem csak a ritmus, hanem személyes intuíciónk is mozgat, irányít.
Óráimon mindenki megélheti a tánc adta felszabadultságot, vidámságot. Dinamikát tud adni érzéseinek és ki is fejezi a mozgás által, akár feszültséget érez, akár szomorúságot, le tudja vezetni, fel tudja oldani. A párok tánc közben szavak nélkül is ki tudják fejezni az egymás iránt érzett szerelmüket, odaadásukat.
A tánc kortalanná tesz, egyaránt kedvelik a fiatalok és az idősek is.
Gyermekkortól a legalkalmasabb a készségek fejlesztésére, de felnőttként is sokat profitálhatunk a táncórán. A tánc képes gyógyítani a testet és a lelket is.
Sallai Zsuzsanna interjú-előzetes:
Szabó Adrienn interjú-előzetes:
Dabóczi Andrea interjú-előzetes:
Kreutz Zsolt interjú-előzetes:
Vidovenyecz Andrea előzetes:
Amiről szó lesz az interjúban:
Az életünk, a hétköznapjaink tele vannak kisebb-nagyobb félelmekkel. Félünk a bizonytalanságtól, amit a jövő hordoz. Félünk attól, hogy vajon sikerülhetnek-e a dolgaink. Mi rejtőzhet a félelmeink mögött?
Gyakran a fejünkben a félelem és az aggodalmaskodás összefonódik. Van, amikor „könnyebb” ebben az állapotban maradnunk, mint szembenéznünk a magánnyal. Sokszor észre sem vesszük, hogy az aggodalom mögött önmagunk féltése áll…
A félelmeink gátat építenek bennünk, meggátolnak a cselekvésben. Mit tehetünk az egyes életkorokban, életszakaszokban, hogy ez ne legyen? Van-e a félelmeinknek „ellenszere”?
Dr. Domján Mihály, tanácsadó szakpszichológus és családterapeuta vagyok.
Kecskeméten dolgozom. Munkám szerves részét a párterápiák teszik ki, amelyek egyszerre kihívások, másrészt az élet és a szeretet megismerésének a színterei. Karitatív módon donorcsaládokkal foglalkozom. Mellette ingyenesen elérhető pszichológusi podcastokat – hanganyagokat – készítünk, amelyek a YouTube mellett a Spotify-on, az Apple és Google Podcasts-en érhetők el.
Eddig három könyvem jelent meg magánkiadásban. Cikkeim a blogomon olvashatók, amelyekkel szintén a tapasztalatok megosztása és a bátorítás a célom. Minden szabadon hozzáférhető anyagom a honlapomon található meg: https://drdomjan.hu
Közösségileg a Lelkesítő Ökumenikus Családterápiás Műhely tagja vagyok.
Amiről szó lesz az interjúban:
A jövő nincs a kezünkben, bizonytalan. Bármikor történhet az életünkben olyan dolog,
amely felforgatja az elképzeléseinket.
Hogyan tervezzük az életünket? Milyen messzire érdemes tervezni?
Mi a különbség a tervezés és az álmodozás, vágyakozás között? Ezeknek hol van a helye az életünkben?
Milyen egy jó cél?
Mit tehetünk azért, hogy egy kitűzött cél meg is valósuljon?
Mit kezdjen magával az 50+ vagy esetleg a 60+-os ember a munkaerőpiacon?
Joó Zsuzsanna, karrier-tanácsadó, coach, tréner
Több évtizedes vezetői múlttal rendelkezik. Saját cégét 16 éve vezeti, amelyben segítő szakmákkal foglalkozik.
Fő témája a karrier, azon belül is a pályamódosítás. Az elmúlt évtizedben több mint ezer ügyfélnek segített megtalálni a saját útját, a boldogulását.
Több szakkönyvet szerkesztett, és írt egy saját könyvet is, melynek témája a life coaching.
Amiről szó lesz az interjúban:
Hogyan alakítsuk ki a jövőképünket? Milyen egy jó jövőkép? Mennyire változhat az évek során? Baj-e, ha változik? Hogyan kezeljük?
Mennyire „engedhetjük meg” magunknak, hogy optimisták legyünk? Milyen egy optimista ember és milyen egy pesszimista?
Hogyan kapcsolható össze az optimizmus és a remény?
Tapolyai Emőke, klinikai szakpszichológus, felsővezetői coach
Tapolyai Emőke sokoldalú, Magyarországon, Európában és az Egyesült Államokban egyaránt publikáló, elismert szakember. Klinikai és Pasztorál pszichológia diplomáját az Ashland University-n szerezte és több, mint 20 éve támogatja a hozzá fordulókat pszichologusként, szexuálpszichologusként és felsővezetői coach-ként egyaránt. Emőke védjegye, hogy nemcsak szakemberként van jelen egyéni ülésein, előadásain, hanem legalább ugyanannyira emberként is.
A szakma iránti szenvedélye és alázata, keresztény hite és bevállalóssága teszi igazán hitelessé és közkedvelté írásait, előadásait.
Amiről szó lesz az interjúban:
Tudod, hogy pontosan mit szeretnél elérni és ahhoz mire lesz szükséged?
Hogyan lehetsz következetes halogató helyett, következetes megvalósító?
Hogyan működnek a szokások, hogyan illesztheted be azokat a napi rutinba és hogyan alakítsd a környezeted, hogy a terveid a lehető leghamarabb megvalósuljanak?
Kovács Roland, mérnök, innovációs stratéga, társalapító és ügyvezető POZI.io, alapító Balance and Bloom
Az életünkben központi helyet foglal el a változás. Úgy gondolom, a legjobb módja annak, hogy bármin is változtass, ha saját magaddal kezded és belülről haladsz kifelé. Ha ezt sikerül elérned, akkor eggyel kevesebb ember miatt kell aggódnod. Az elmúlt években emberek százaival dolgoztam több tucat projekten, ahol a fókuszban az egyértelmű célok, precíz tervezés és következetes megvalósítás áll. Ezek a vezérelvek alapjaiban határozzák meg egy sikeres projekt kivitelezését, legyen szó egy új termék fejlesztéséről, autópálya építésről vagy a mindennapi szokásaink megváltoztatásáról.
Joó Zsuzsanna interjú-előzetes:
Tapolyai Emőke interjú-előzetes:
A Bátorság Hete Programcsomag ára: 11.000 Ft Tartalmazza mind a 24 előadás videó-anyagát, amelyet 2021. április 30-ig bármennyiszer megtekinthetsz. |
Azért érdemes regisztrálni, mert egy hét alatt, egy jól felépített szisztéma alapján, nagyon sok kiváló szakember segítségével annyi hasznos gondolathoz, példához, inspiráló történethez jutsz hozzá, koncentrált módon, amelyre egyébként nem volna lehetőséged.
A BÁTORSÁG HETE PROGRAMCSOMAG
mindössze bruttó 6.800 Ft.
Tartalmazza: mind a 24 interjút, melyet bármikor és többször is megnézhetsz 2021. január 31-ig.
(Gondolj bele, hogy egy szakértő óradíja legalább 10 eFt. Mi most 23-at hoztunk neked.)
A Bátorság Hete Programcsomag mellé megkaphatod a legújabb könyvemet Találkozásaim Istennel és önmagammal címmel.
A könyv 8 különleges lelki utazást tartalmaz, melyek segítenek a belső békéd megteremtésében.
Tartalma:
Szent István Camino – A 15 napos zarándoklat.
Pirkadat – A sötétségből hogyan lesz világosság az életünkben.
Zarándokúton Máriával 9 napig – Egy képzeletbeli „zarándokút” Máriával az angyali üdvözlettől egészen az Egyiptomig.
Ember a tengeren – Egy “viszontagságos” lelki utazás szereplője leszel 13 részben.
Passió János apostollal – János apostol szemszögéből láthatjuk, élhetjük át Jézus szenvedéstörténetét.
4 levél Istentől – A levelek olvasása és az elcsendesedés által párbeszédet folytathatsz Istennel.
Nagyboldogasszony kilenced – 9 napon át tartó imádság-sorozat.
30 napos lelkivezető – Gondolatok az irgalmas szeretetről.
A kiadvány csomagára most 2890 Ft helyett 1170 Ft, amely hozzáadódik a 6800 Ft-os alapcsomagárhoz. Az űrlapon ezért szerepel 7970 Ft. (Az ár tartalmazza a postaköltséget is – belföldre).